zabawki dla dziewczynek
Zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek

Rodzice dziewczynek często zadają sobie pytanie, po jakie zabawki dla dziewczynek (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html) warto sięgać? Jeśli chcemy wspierać rozwój dziecka, trzeba dokonywać przemyślanego wyboru. Poniżej kilka propozycji, które ze względu na funkcję zabawową i edukacyjną, zasługują na uwagę.

Zabawki dla dziewczynek małych

Pierwszą zabawką, jaka kojarzy się większości ludzi z dziewczynką, jest lalka. Najmłodsze użytkowniczki mogą być ich posiadaczkami, należy jednak wybierać lalki szmaciane, miękkie, nieposiadające małych elementów. Minimalizuje to ryzyko połknięcia, zakrztuszenia się czy nawet uderzenia, gdyż koordynacja ruchowa małych dzieci jest na niskim poziomie. Świetnym pomysłem na prezent dla małej dziewczynki są książeczki interaktywne. Dzięki temu, że grają i świecą, młode czytelniczki chętnie po nie sięgają, zapoznając się pomału z czytelnictwem. Ciekawą propozycją są też książeczki z otwieranymi okienkami, czy elementami, które można przesuwać. Małe dziewczynki lubiące muzykę, ucieszą się z zabawki dla dziewczynek o nazwie “Szczeniaczek Uczniaczek”. Ten piesek od producenta Chicco spełnia funkcję edukacyjną. Uczy maluszki słów i piosenek. Można dostosować poziom trudności do wieku pociechy, co jest ogromną zaletą tej zabawki.

Zabawki dla dziewczynek starszych

Starsze dziewczynki zaczynają dostrzegać funkcje społeczne oraz podział ról w rodzinie. Często pragną zostać mamami, gdyż obserwują bacznie swoje rodzicielki. Aby umożliwić im tą rozwijającą empatię i różne umiejętności zabawę, warto udostępnić im lalki. Świetnie sprawdzą się lalki bobasy, które można karmić, nosić i przewijać. Na rynku dostępne są różne modele, od najprostszych, do takich, które płaczą prawdziwymi łzami. Idealnie byłoby kupić dziewczynce także akcesoria, takie jak wózek dla lalek, nosidełko, łóżeczko, przewijak i inne. Takie zabawki dla dziewczynek urozmaicą zabawę. Ciekawym wyborem jest też domek dla lalek. Można zakupić domki mniejsze, w których dziewczynka bawić się będzie małymi laleczkami bądź figurkami lub domki większe, w których z powodzeniem zmieści się lalka Barbie.